Co by Vás mohlo zajímat

Co je BedBox®?

 • BedBox® je především prémiový kufřík, na němž se dá jezdit. Představuje dokonalé cestovní zavazadlo pro děti až do věku cca 6-7 let. Jedná se o příruční zavazadlo vašeho dítěte a zároveň jezdící kufr, který se dá přeměnit v lůžko či opěrku nohou. To vše v jednom zařízení.
 •  BedBox® vyvinuli rodiče a častí cestovatelé, z nichž jeden je bývalý letecký inženýr a pilot, ve spolupráci s jednou z nejlepších norských designových agentur. Má čistý vzhled inspirovaný letectvím a skandinávský design. Otočná kolečka usnadňují manipulaci s ním. Navíc má jedinečnou patentovanou funkci lůžka / opěrky nohou, která ho činí jedinečným svého druhu.

 

Funkce lůžka / opěrky nohou BedBox® vypadá velice pohodlně! Není to na úkor bezpečnosti?

 • Ne, správné užití lůžka / opěrky nohou BedBox® naopak zvyšuje bezpečnost. Při dlouhých letech, ať už se nám to líbí či nikoliv, se děti přirozeně unaví a případně potřebují odpočívat nebo spát. Tradičně se to řeší tak, že dítě leží přes více sedaček (nebo dokonce na podlaze!). Přestože je spaní přes více sedadel akceptováno a zpravidla to není problém, není to optimální při nečekaných turbulencích. Užití lůžka / opěrky nohou BedBox® lépe umožní použít bezpečnostní pás v letadle, a přitom si uchovat maximálně pohodlné místo pro spánek či odpočinek.

 Snímek obrazovky 2017-10-24 v 13.04.16

 

Existují nějaká omezení pro užití funkce lůžka / opěrky nohou při cestě letadlem?

 • Ano, může být užívána pouze při samotném letu. Naopak nesmí být užívána při jízdě po ranveji, vzlétání, přistávání nebo turbulencích.

Může být BedBox® užívaný na jakémkoliv sedadle letadla?

 •  BedBox® by měl být používaný u okenních sedadel, pokud má letadlo jednu uličku uprostřed. Pokud letíte velkým letadlem se dvěma uličkami, měl by se používat buď u okenních sedadel, nebo na středových sedadlech, pokud sedíte v prostřední řadě mezi uličkami.

Může se BedBox® používat při jiném cestování než letadlem?

 •  Ano, BedBox® je vynikající cestovní společník a v mnoha případech je možné jej použít jako pohodlnou opěrku nohou při cestování vlakem nebo na trajektu.

 Je obtížné jej používat?

 Je BedBox® schválený FAA/EASA/CASA?

 •  BedBox® nepotřebuje žádné specifické schválení od leteckých autorit. Jedná se primárně o prémiové příruční zavazadlo na kolečkách vyvinuté tak, aby učinilo cestování lepším a pohodlnějším. Lůžko / opěrka nohou mohou být užívány pouze při samotném letu. Využití této funkce je stejné, jak jste to mnozí z vás možná již dříve dělali: položili jste si standardní kufr před sedadlo, na něj jste naskládali polštáře a přikrývky a udělali si tak pohodlné sezení.
 • FAA (USA), EASA (Evropa) a CASA (Austrálie) vycházejí z nařízení ICAO, takže je většina z předpisů standardizovaná. Umístění BedBox® před sedadlo pro vytvoření pohodlného sezení není porušení těchto standardních mezinárodních směrnic a postupů, pokud jsou respektována stanovená omezení. Tato omezení se vztahují rovněž na mnohé další osobní předměty na palubě letadla, stejně jako na většinu dětských kolébek, které poskytují některé aerolinky. Dětské kolébky poskytované některými leteckými společnostmi budou mít ovšem specifické schválení, protože jsou součástí inventáře letadla. Ale to je jiný příběh.

 S BedBox® jsme chtěli vytvořit jedinečný produkt, který je stylový, univerzální, dobře ovladatelný a zábavný kvůli možnosti jízdy na něm. A přidali jsme patentovanou funkci prodloužení sedadla, která z něj činí jedinečný produkt svého druhu.

 

Může být BedBox® používaný při turbulencích?

Ne, jako většina dětských kolébek, které naleznete v některých letadlech, není možné jej používat při turbulencích. Nicméně pro lepší ochranu před nečekanými turbulencemi doporučujeme vždy spolu s BedBox® použít i bezpečnostní pás sedadla a připevnit BedBox® k sedadlu pomocí popruhu. Nic méně převážně zaleží na obsluhujícím personálu letadla, jestli Vám při turbulencích bedbox nechají či ne, ze zkušenosti zakazníku vím že jeho použití při turbulencích není problem, jen musí být dítě připoutáno pasem.

 Jaká je maximální délka pro užití funkce lůžka / opěrky nohou u standardního letadlového sedadla?

 • Některé letecké společnosti mají větší rozestup mezi sedadly než jiné. Rozestup mezi sedadly bývá obvykle mezi 82-90 cm. BedBox® může být používán jako pohodlná opěrka nohou pro děti do 120-130 cm. Děti se 100-110 cm si mohou také pohodlně lehnout bok.

Je zde dostatek prostoru pro další předměty v zavazadle?

 • Ano, matrace nezabere moc místa, takže je zde spousta prostoru pro další oblíbené předměty. Celková kapacita BedBox® je 20 litrů.

 Jakým směrem by dítě mělo být posazené, když používá funkci lůžka / opěrky nohou?

 • Doporučujeme polohu nohama směrem k sedadlu před dítětem (takto). To vám umožní v kombinaci s funkcí lůžka / opěrky nohou BedBox® používat bezpečnostní pás. Přestože se nejedná o striktní požadavek, vždy, když dítě sedí, se doporučuje používat bezpečnostní pás.

 Co se stane, pokud je sedadlo před dítětem sklopeno? Ovlivní to normální funkčnost lůžka / opěrky nohou?

 • Toto bylo testováno na mnoha ekonomických sedadlech s normálním sklonem. Protože je výška plošiny BedBox® velice nízká a nachází se v blízkosti polohovacího kloubu sedadla, není to obvykle problém.

 Jsou kolečka uzamykatelná?

 • Ne, kolečka nejsou uzamykatelná. Pro zajištění kufříku BedBox® na místě doporučujeme použít tažný/ramenní popruh, jak vidíte na této fotografii.

Snímek obrazovky 2017-10-24 v 13.16.05 

Může být BedBox® používán na sedadlech, která před sebou nemají jiná sedadla?

 • BedBox® je primárně určen pro užití mezi dvěma řadami sedadel, protože tak získá větší oporu a stabilitu. Nicméně pokud je BedBox® správně pomocí popruhu zajištěn k sedadlu, je možné jej použít i u sedadel, která před sebou nemají jiná sedadla.

 Schvaluje to každá letecká společnost? Máte přehled o tom, která ne?

 • Ne, každá letecká společnost je soukromý subjekt a na palubě mohou zamítnout, cokoliv chtějí. Dokonce i vaše boty! Mnoho aerolinek a posádek rychle vidí všechny výhody komfortního zařízení, jako je BedBox® a podpoří jeho užití. Šťastné a odpočinuté dítě je pro ně také velice důležité???????? Nicméně někteří BedBox® nedovolí. Konečné rozhodnutí je na posádce. Více informací naleznete v tomto článku.

 Co mám dělat, pokud během letu nesmím používat BedBox®?

 • I když je to frustrující, doporučujeme, abyste vždy dodržovali pokyny posádky, i když s nimi třeba nesouhlasíte. Nicméně jim můžete mile připomenout následující:
 •  Jedná se primárně o kufřík s více funkcemi, který se vejde jak pod sedadlo před vámi, tak do úložného prostoru nad hlavami.Stejně jako každé jiné takové zařízení se dá velice rychle v případě potřeby uklidit, takže není užíváno při jízdě po ranveji, vzlétání, přistávání či turbulencích.Oproti jiným obecně přijímaným spacím polohám umožňuje BedBox® použití bezpečnostního pásu. To bude mít za výsledek lepší ochranu při neočekávaných turbulencích během spaní, čemuž jistě dáváte přednost.BedBox® může být pro větší bezpečnost připevněn k liště pod sedadlem. Budete jej používat jen k tomu, čemu je určené, a nebude blokovat žádné exity ani uličky.

 

 

Záznamy nebyly nalezeny...